среда, 1 маја, 2024
vesti online

PRODAJA 30 PROPALIH LEČILIŠTA: Država počela privatizaciju, prva ide Kuršumlijska banja

Pored Kuršumlijske banje, u prvom redu privatizacije su i Specijalna bolnica Bujanovac, Banja Koviljača, Niška, Zlatibor, Sokobanja, Ribarska, „Merkur“ u Vrnjačkoj banji, „Gejzir“ u Sijarinskoj, Institut za lečenje i rehabilitaciju u Niškoj banji i „Termal“ u Vrdniku

BEOGRAD  – Republička direkcija za imovinu i i Republički fond za PIO oglasili su prodaju 30 propalih lečilišta u Srbiji, a prvo će biti privatizovan banjski kompeks „Žubor“ u Kuršumlijskoj banji.

 

Banjski kompleks „Žubor“ će dobiti novog vlasnika, ali izvorište geotermalne vode ostaje u državnom vlasništvu.

 

Pored Kuršumlijske banje, u prvom redu privatizacije su i Specijalna bolnica Bujanovac, Banja Koviljača, Niška, Zlatibor, Sokobanja, Ribarska, „Merkur“ u Vrnjačkoj banji, „Gejzir“ u Sijarinskoj, Institut za lečenje i rehabilitaciju u Niškoj banji i „Termal“ u Vrdniku.

 

Oglašen hotel „Žubor“ u Kuršumlijskoj banji, zauzima površinu od oko 16.000 kvadratnih metara sa pratećim objektima i 95.902 kvadratna metra zemljišta, a početka cena za ceo banjski kompleks je oko 2,6 miliona evra.

 

Profesor sa Instituta ekonomskih nauka Božo Drašković smatra da problem Kuršumlijske banje leži u tome što nije utvrdjeno ko je njen vlasnik, kao i to što država ne može da oglašava prodaju nečega što nije u njenom vlasništvu, već je to imovina PIO fonda.

 

Kuršumlijsko preduzeće „Planinka“, koje upravlja sadržajima u Prolom i Lukovskoj banji, navodi da jesu zainteresovani za Kuršumlijsku banju, ali im je tražena cena previsoka jer su neophodna velika ulaganja u tu banju.

Autor: Kurir.rs/Večernje novosti/Beta